Język polskiJęzyk angielskiJęzyk niemiecki

ilość: 0

Koszt całkowity: 0,00 PLN

Ars Meble

Obsługa klienta

Telefony

CZYNNY CODZIENNIE
OD 7:00 DO 22:00
+48 733 492 897

Biuro

+48 58 671 10 75
+48 58 679 33 90
PON.-PT. 8:00 - 15:00

 

Partnerzy

 

 

logo_fabryka_sypialni.jpg

 

 

Wasze Opinie

 

Logo1_175x75.jpg

Żagiel
Dobrze dobrać materac

Dlaczego wybór materaca jest tak ważny?
 


Na sen przeznaczamy przeciętnie 8h dziennie. Podczas snu zachodzą procesy regenerujące nasz organizm, nasz kręgosłup „katowany” codzienną pracą (długie stanie, ciągłe siedzenie, brak ruchu), powinien przybrać swoja naturalną pozycję  - krzywiznę.
Kręgosłup obciążany pracą, nie zaznający odpoczynku pod czas snu  - będzie przyczyną  wielu schorzeń, z których wiele jest nieodwracalnych. 


Jak dobrze dobrać materac?
 


Nasze łóżka zapewniają maksimum kontaktu z naturą, posiadają swoją duszę, ale to materac jest ich sercem .
Mówimy, że materac jest komfortowy i spełnia warunki rehabilitacyjne – gdy odpowiednio dopasowuje się do naszego ciała i zapewnia stabilne podparcie dla kręgosłupa (uwzględniając wagę osoby użytkującej).


Materac twardy czy miękki?
 


Prawidłowo dobrany materac  podtrzymuje naszą naturalna krzywiznę kręgosłupa. Bardzo ważne jest prawidłowe dobranie elastyczności materaca do naszych indywidualnych uwarunkowań (waga, wzrost). Dobry materac dopasowuje się do naszego ciała (kręgosłupa), a nie odwrotnie nasze ciało do materaca.
Materac zbyt twardy – kręgosłup prostuje się do poziomu materaca. Głowa, barki, odcinek lędźwiowy, biodra, nogi – układają się w krzywej linii w pozycji na boku. W pozycji na plecach – kręgosłup prostuje się , tym samym nie zachowuje swojej naturalnej krzywizny.
Materac zbyt miękki – kręgosłup zapada się wraz  z wywierającymi większy nacisk biodrami i barkami. Podczas gdy głowa i nogi (wywierające mniejszy nacisk) utrzymują się w górze.
Dlatego najlepiej wybierać materace średnio twarde – wg indywidualnego odczucia Klienta.

40kg.gif          120kg.gif          160kg.gif

Cena…?
 


Kupując materac upewnijmy się, że płacimy za jakość i trwałość. W każdym przedziale cenowym, znajdziemy materace godne uwagi. Ważne jest aby sugerować się przede wszystkim ich właściwościami zdrowotnymi.


Rola stelaża?
 


Dobry stelaż tj. wykonany z listew gięto klejonych brzozowych lub bukowych, absorbuje około 30% siły nacisku. Zapewnia kontynuacje elastyczności uzyskanej po przez materac.  Stelaż zawsze dobieramy do materaca, dlatego by zachować trwałość materaca i zapobiec jego zniszczeniu podczas użytkowania,  zaleca się stosowanie stelaży z odpowiednio gęstym rozstawem listew.  Wybierając stelaż kierujemy się wagą osoby śpiącej (podobnie jak przy wyborze materaca). 
Tak więc, dobrze dobrany stelaż zapewnia prawidłowe podłoże, optymalna wentylację i podnosi elastyczność materaca.


Doradztwo
 

.
Aby ułatwić Państwu zakup uruchomiliśmy infolinię +48 792 85 02 47 (czynną codziennie od 7:00 do 20:00), gdzie nasz pracownik służy Państwu swoją wiedzą i chętnie pomoże w dokonaniu trafnego wyboru zarówno materaca i stelaża.

 

 Zespół Ars Meble

Informacje o firmie

Dleczego łoża drewniane

Warunki zakupu

Jak kupić

Pomoc